Ngritja e KLGJ-së, Soreca: Ditë e rëndësishme për Shqipërinë

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar gjithashtu lidhur me ngritjen e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit.

Në një postim në Twitter, Soreca shkruan se kjo është një ditë e rëndësishme për Shqipërinë.

Sot, është ndërmarrë një hap vendimtar në ndërtimin e një sistemi gjyqësor të pavarur, efikas dhe cilësor, që sjell drejtësinë për të gjithë qytetarët.

Luigi Soreca, ambasadori i BE-së në Shqipëri

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndalimi i shkollës për vajzat në Afganistan do të ishte joslamik, tha kryeministri pakistanez