Nis pastrimi i kalasë së Tepelenës, do të hiqen, kioska, lokale dhe karburanti

Nis pastrimi i kalasë së Tepelenës, do të hiqen, kioska, lokale dhe karburanti

Zv/ ministri Artan Shkreli shkruan se po vijon pastrimi i kështjellës së Tepelenës që janë ngjitur me murin e jashtëm të saj, kioska, lokale dhe një karburant.

"Pastrimi i kështjellës se madhe, asaj te jashtme te Tepelenes, vijon tani me Fazen e Dyte te shkuljes se ndertimeve te vona, atyre ngjitur me murin e jashtem te saj. Aktualisht edhe ana jugore, po procedohet te kthehet sikurse ka qene (foto e pare).

Kioska, pika karburanti e lokale gjithfaresh do pastrohen pra, ne anen jug-perendimore buze rruges kryesore, duke i dhene kalase pamjen e qemotshme ne 360 grade. Me perfundimim e by-passit kete muaj, kjo rruge ndalohet per makina dhe shnderrohet ne shetitoren e hijeshme te qytetit" thotë ai.

Zv/ ministri Artan Shkreli shkruan se po vijon pastrimi i kështjellës së Tepelenës që janë ngjitur me murin e jashtëm të saj, kioska, lokale dhe një karburant.

Pas pastrimit dhe rehabilitimit të mureve rrethuese, Shkreli thekson se do të bëhet gjithashtu edhe rivlerësimi nga brenda i krejt kalasë.


 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 31/08/2020 02:27

    Bravo,me ne fund nje lajm i mire,vazhdoni te reabilitoni dhe monumentet e tjera,nuk ka rendesi se c'fare kategorie jane!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Në Apel gjyqi për Arbër Paplekaj, avokati: Qëlloi në kushtet e vetëmbrojtjes

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Në Apel gjyqi për Arbër Paplekaj, avokati: Qëlloi në kushtet e vetëmbrojtjes