Kryemadhi takon ambasadorët e vendeve të BE-së para protestës, mesazh Gjonajt: Mos bëj rolin e virgjëreshës

TIRANE-Një javë para protestës që opozita ka paralajmëruar para Kryeministrisë për largimin e qeverisë Rama, disa nga ambasadorët e vendeve të BE-së kanë zhvilluar një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm ka zgjatur mbi një orë, ndërsa në qendër të bisedës ka qenë pikërisht aktualiteti politik dhe protesta e javës që vjen. Gjatë takimit, Kryemadhi ka ngritur edhe disa nga shqetësimet e opozitës shqiptare lidhur me denoncimet e fundit kundër qeverisë.

Në përfundim, në një prononcim për mediat, Kryemadhi u shpreh se vijojnë përgatitjet për protestën në rakordim me Partinë Demokratike. "I kemi rënë Shqipërisë rreth e qark për protestën dhe jemi në rakordim të plotë me Partinë Demokratike". Kryemadhi u pyet nga gazetarët edhe për deklaratat e ministres së Drejtësisë ditën e djeshme në parlament për shantazh (lexo ketu). Kryetarja  e LSI-së u përgjigj duke thënë ministrja të mos bëj rolin e virgjëreshës.

"Ne nuk e shantazhojmë Etilda Gjonajn, por ajo nuk duhet të marrë pozicionin e virgjëreshës. Nëse një shqiptar harxhon vite për të fituar të drejtën në gjyq për t’u kthyer në vendin e punës, bashkëshorti i saj u kthye me një gjyq që u bë brenda një jave. Nuk mund të kenë shqiptarët një tjetër standard për burrin e Etildës dhe tjetër për shqiptarët" tha Kryemadhi. Në fund, ajo bëri akuza të forta edhe për Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. "Reforma në drejtësi nuk mund të ketë dy standarde, për bashkëshortin e Donika Prelës nuk ka problem që nuk ka paguar tatimet ndërsa për një prokuror tjetër duhet të dëshmojë që kushëriri i saj ka paguar tatimet në Itali" përfundoi Kryemadhi.

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Xxx: 08/02/2019 18:44

  Eshte turp qe te takosh dhe te degjosh Monika kryemadhin.eshte njeriu me e degjeneruara e ketij vendi.prandaj zoterinj ambasador mos u merni me kete lloj njeriu.

  Përgjigju
 • Rruqja: 08/02/2019 11:27

  Po ja mbush mendjen ambasadoreve se nuk jam un qe kam trafiku droge .Nuk jam un ajo qe paguaj me mijra eura per shkollimin e femijeve ne Angli .nuk jam un qe kam pasuri marramedese .nuk jam un qe garderoben me te shtrejt ne Shqiperi .nuk jam un ajo qe kam nje duzin shtepish perfshi dhe kasollen ne gjirin e lalzit qe kushton miljona eura .E pra zotrij ambasadore ndigjojeni zonjen e psre te atdheut tim se po del ne proteste nga fukaralleku qe e ka zene .Ndihmojeni zotri amasadore kok madhen tone se erdhi dita e gjykimit popullor .

  Përgjigju
 • Janig: 08/02/2019 11:08

  Po cdegjomi nje te cmendur Ajo vuan impotencen e burrit Nuk e shikoni si i fryhen flegrat e hundes

  Përgjigju
  • Ehhh: 08/02/2019 14:23

   A thuaj jan te hundes a te ndonje pjese tjeter te trupit