Një tjetër humbje e madhe! Koronavirusi i merr jetën profesorit të njohur shqiptar

Doktori i Shkencave Gjeologjike dhe profesori i Associuar, kuksiani Hamit Noka, mësohet se ka ndërruar jetë. Lajmi bërë i ditur në rrjetet sociale nga të afërmit e tij. Mësohet se ai ka humbur jetën nga COVID-19.

Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por në gjithë Shqipërinë. Personalitet i shquar në fushën e kërkimeve dhe studimeve gjeologjike.


Lajmi kryesor:

737 raste të reja me COVID dhe 13 viktima! Ndërron jetë në avion ish- zv.kryeministri Bashkim Kopliku, ishte nisur për kurim në Itali


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Makina e shefit të paraburgimit në Vlorë në flakë, ky është momenti kur mbërrin furgoni i policisë