Një zë nga brenda kundër PD-së, Eduard Selami: Rama na nderoi me dërgimin e mjekëve në Itali

Ndryshe nga ish-deputeti Edi Paloka, Eduard Selami ka përshëndetur vendimin e kryeministrit Edi Rama për të dërguar mjekë në Itali në luftën kundër koronavirusit. "Vendimet e Ramës kanë vend për kritika të merituara, por dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali është akt mirënjohjeje që na nderon të gjithëve" shkruan ai.

"Po pse mor i sëmurë i zgjidhe problemet në Shqipëri ti që po bën “shpëtimtarin” e Italisë. Vete shpall se dy javët e ardhshme do jene me te veshtirat dhe pastaj merr vendim per te hequr mjeke nga Shqiperia e per ti cuar ne Itali megjithese dhe tani ne kemi mungese mjekesh e infermieresh" shkruante Paloka dje.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Babaci: 30/03/2020 13:18

  Nuk duhet te presim vetem ndihme por dhe te japim

  Përgjigju
 • Liku: 30/03/2020 11:34

  Po nje miljon shqiptare qe ndodhen ne itali kush ju sherben, Rama ka bere zgjidhjen me te mire dhe duhet pershendetur

  Përgjigju
 • dulja: 30/03/2020 07:06

  respekte pere Selamin bravo ,po mose e lere ne dore PD ne dore te ca hakmarreseve

  Përgjigju
 • pali:: 30/03/2020 00:16

  Te lumt Edi Rama..! Ky esht gjest fisnik.

  Përgjigju
 • Qytetari: 29/03/2020 21:25

  Ca zeri kunder.. kush e ndjen veten qytetar duhet ta vleresoje madje shume levizjen e rames.. Boll mer legenat e politikes se na nxire faqen na shikon gjithe bota si njerez pylli..

  Përgjigju
 • tironci: 29/03/2020 20:35

  Po si mund te japesh lek borxh kur ske kokerr leku ne xhep, ketu ka mor fund spitalet ky jep doktorre borxh pordhe syfyri publicitet, dhe i cike neoer spitale do punojn veterineret

  Përgjigju
  • RriNeShtepi: 29/03/2020 23:05

   Po kur ra termeti, besoj qe e di se erdhen Italian ne ndihme te emergjencave civile? Dhe njerezimi aty duket kur ti ndihmon me c'te mundesh. Do sygjeroja qe te shohesh anen pozitive tek kjo gje. Pa per kritika dihet qe jemi te paret ne ne c'do gje.

 • koment: 29/03/2020 20:03

  Ketu qenke ti? Rama na ka c'nderuar shume here dhe nuk lahet se nisi 30 vete te paguar qe mund edhe te mos kthehen.Sikur t'i paguante nga xhepi do nderohej disi.

  Përgjigju
  • Tomorri: 30/03/2020 00:19

   Vendimi per te ndihmuar Italin eshte fisnik dhe bese shqiptari.Ndersa vendimi per te qenruar pensionistet ne shtepi i sherben vetem kujdediy per jeten e tyre,ndryshe eshte njelloj sikur tu dilni dhe shkoni te vendi qe ju pret.Flm zoti Edi Rama.

  • Brezi i djegur: 29/03/2020 20:48

   Te dhjefsha komentin or koment...

  • hahahah: 29/03/2020 20:21

   ke parasysh kur qet mut nga goja se perndryshe ske ca flet....ja ku e keni. Imagjino sa boshllek ka ajo kafka jote aty brenda. ....te tremb



×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!