Në dhomën e zhveshjes së Bayern-it ka një 'spiun', Nagelsmann i shqetësuar: Nuk e di nëse do mund të shihet në pasqyrë kur ta gjej

Në dhomën e zhveshjes së Bayern-it ka një 'spiun', Nagelsmann i shqetësuar: Nuk e di nëse do mund të shihet në pasqyrë kur ta gjej

Nagelsmann dhe lojtarët e Bayern

Trajneri gjerman i Bayern Munich,  Julian Nagelsmann është i bindur se brenda dhomës së zhveshjes së skuadrës ka një ‘spiun’ që i zbulon taktikat para ndeshjeve duke dhënë informacione për mediat gjermane.

Sport Bild zbuloi disa nga planet e tij të lojës në edicionin e së mërkurës, duke e lënë trajnerin e Bayern Munich të bindur se ka një tradhtar në grupin e tij.

Mbetet për t’u parë se kush është pasi trajneri nuk e di se kush është ai por u shpreh se kërkimi për të gjetur ‘tradhtarin’ është shumë i ndërlikuar.

“Më bezdis. Një person që transferon diçka dëmton çdo lojtar, ky nuk është qëllimi i dëshiruar. Spiunët janë një specie e mbrojtur, kështu që kërkimi është shumë, shumë i ndërlikuar. Është e rëndësishme për mua që të mund ta shoh veten në sy dhe për këtë person do të jetë e vështirë të shikohet në pasqyrë”, ka thënë Nagelsmann në konferencën për shtyp.

Trajneri i ri 35-vjeçar është shqetësuar shumë nga kjo histori dhe pranon se e mendon shumë, pasi pyet veten se cili është qëllimi i personit që përcjell informacione nga dhoma e zhveshjes së Bayern Munich.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij