OFL aksion në Vlorë, bllokon 6 makina luksoze! Pritet verifikimi i dokumentacionit të tyre

VLORE- Operacioni Forca e Ligjit dhe policia bllokojnë 6 makina luksoze brenda 48 orësh në qytetin e Vlorës. Në komisariatin e Vlorës pritet të bëhet verifikimi i dokumentacionit dhe personave që i kanë në pronësi, por edhe burimin e pasurisë së këtyre të fundit.

Burime bëjnë me dije se përgjatë këtyre ditëve OFL pritet të zbresë në Vlorë me qëllim verifikimin e personave të cilët dyshohet se kanë krijuar pasuri në mënyrë të paligjshme.

Deri në këtë fazë plot 16 emra janë vlerësuar nga ana dokumentare dhe dërguar për verifikim pasuror në OFL-ja. Ndërsa pritet që ditën e enjte ose të premte, OFL-ja të publikojë zyrtarisht emra të tjerë në Vlorë, ku do i kërkohet të plotësojnë formularët për të justifikuar pasurinë e tyre.

m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të pranojnë institucionet shtetërore ulje të pagave si kontribut për situatën e krijuar nga COVID-19?

Komento

Komente

 • Tollo: 26/02/2020 13:04

  Makina me e shtemjt sot me Blor ishte 5000 euro.i mbeshyen minjt mga frika makinat e mira

  Përgjigju
 • turi: 26/02/2020 12:25

  hahaha vlonjati pjella e lushnjarit. Po ti do jeshe na 1 nip lab. hahhaha mos u meszit vlla qe je na lushnja

  Përgjigju
 • Vlonjati Pjella Lushnjarit: 26/02/2020 09:28

  Rrini aty me kontrolle të forta 24 ore derisa të pastrohet Vlora na minjtë !

  Përgjigju