Operacioni 'Vjeshta'/ U arrestuan për kultivim kanabisi, Gjykata lë në burg 7 vlonjatët

Gjykata e Vlorës caktoi masën e sigurisë "Arrest në burg" për shtatë personat arrestuar në operacionin e koduar “Vjeshta nga policia e Vlorës.

Të shtatë personat u arrestuan ditën e enjte, pas një aksioni të policisë së Vlorës, në bashkëpunim me FNSH Fier dhe prokurorinë e Vlorës.

Aksioni është realizuar pas një hetimi 6 mujor nga prokuroria dhe policia e Vlorës, ndërsa u arrestuan shtatë persona Cerciz Velaj 33 vjeç, banues në fshatin Lapardha të Selenicës, Enton likaj 28 vjeç Banues në fshatin Kotë të Selenicës, Daniel Nikaj 22 vjeç Banues në fshatin Mazhar të Selenicës, Altiv Veizaj 37 vjeç banues në Vlorë, Antonio Veizaj 27 vjeç, banues në Vlorë, Marjo Veizaj dhe Romeo Likaj 29 vjeç banues në fshatin Lapardha të Selenicës.

Ata akuzohen për veprën penale ‘Kultivimi i bimëve narkotike’ dhe 'Prodhimi dhe shitja e narkotikëve kryer në bashkëpunim’. Relator i çështjes ka qenë gjyqtari Arqile Basho, ndërsa masa e dhënë për të shtatë personat është arrest me burg.

Në operacionin e koduar Vjeshta nga policia e Vlorës u arrestuan shtatë persona, ndërsa tre të tjerë u shpallën në kërkim.

  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Më shumë se paratë, dyshohej vjedhja e dokumenteve, çfarë thoshte biznesmeni i dhunuar Nazmi Çangu për fajdet? Dëshmitë mbi ‘borxhet’ e Ylvi Beqjes