Aleanca për Ndryshim ndryshon kryetarin e grupit, ikën Mediu, do jetë Dashamir Shehu

Nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj në nisje të seancës plenare tha se grupi Aleanca për Ndryshim, ku bëjnë pjesë deputetët e partive të vogla, aleate të PD-së, ka kërkuar që të ndryshoje kryesinë. Në krye të grupit do të jetë Dashamir Shehu, në vend të Fatmir Mediut.

‘Kasëm Mahmutaj ka njoftuar largimin nga grupi parlamentar për Drejtësi dhe Integrim. Grupi Aleanca për Ndryshim ka ndryshuar kryesinë e tij. Dashamir Shehu, do të jetë kryetar i kreut të grupit.’- tha Felaj.


Lajmi kryesor:

Për herë të dytë, Kuvendi shtyn pr.ligjin për pagat e Kushtetueses! Bardhi e Tabaku: Duhet reformë tërësore! Gogu: Mos hidhni baltë! Ja çfarë u miratua


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Durrës/ Morën peng 30-vjeçarin për shkak të një sherri jashtë vendit për drogën, 3 të arrestuar (EMRAT)

Durrës/ Morën peng 30-vjeçarin për shkak të një sherri jashtë vendit për drogën, 3 të arrestuar (EMRAT)