Patrulla kishte ndalur për kontroll dy makina, vjen tjetra 'i merr para'...tre të plagosur, mes tyre polici

POGRADEC- Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme ku janë përfshirë tre automjete, si pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona, mes tyre një polic.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se polici kishte ndaluar një furgon mallrash dhe një tjetër automjet për kontroll, kur një makinë tjetër ka ardhur pas dhe teksa ka devijuar ka përplasur policin, identiteti i të cilit nuk dihet ende.

Gazetarja Gladiola Hoxha raporton se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket i drejtë ndëshkimi deri në 15 vite burg për ata që thyejnë karantinën?

Komento

Komente

 • ani: 29/01/2020 00:08

  demin duhet ta paguaj policia shtetit

  Përgjigju
 • Inspektori: 28/01/2020 21:31

  nuk eshte respektuar protokolli i postbllokut, pa sinjalizim preventiv te distances se vendosjes se postbllokut, fenelina te makinave disa jane te djegura, disa harrojne te i perdorin, edhe ato qe jane jane shume te dobeta, dallimi i tyre ndodh 30 mt perpara, kur eshte thuajse e pamundur te i evitosh.

  Përgjigju
 • Shqip: 28/01/2020 21:00

  Po nornale i ndalojn makinat n rug q ska vend parkimi

  Përgjigju
 • Ilo: 28/01/2020 20:38

  Shpreh keqardhje per aksidentin por shpesh here Policia Rrugore ndalon mjetet ne rruge shume te ngushta Ku duhet te ecesh me 60 km/h dhe nuk u kerkon drejtuesve te mjeteve qe te hapin mire rrugen dhe te ndezin llampat sinjalizuese osé bllokazhin qe shqiptaret nuk e kane kulture kur ndalojne osé bejne manovra te rrezikshme.

  Përgjigju