PD ngushton diferencën, por PS vijon forcë e parë! Ja si do ndaheshin 14 mandatet e Qarkut Durrës nëse votohej sot

1618774315_8.jpg

Në Durrës Partia Demokratike dhe koalicionin 'Aleanca për Ndryshim' ka ngushtuar diferencën me Partinë Socialiste, edhe pse kjo e fundit merr besimin me një shumicë të rëndësishme prej 47-51% të votave ose 6 deri në 8 mandate. PD-AN është rritur me 2% duke shkuar në 40-44% ose 5-7 mandate deputetësh. Sipas sondazhit të Piepolit për LSI-në do të votonin 2-6%, e njëjta matje si në sondazhin e 7 prillit, dhe partia e Kryemadhit është në garë deri në 2 mandate. Ndërkohë që në këtë qark përqindje të rëndësishme votash do të merrnin forca politike si Nisma Thurje dhe Lëvizja për Ndryshim por që pa qenë në garë për përfaqësues në Kuvend.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i fundit i Piepolit 1 javë para zgjedhjeve: PS fiton në 8 qarqe, merr shumicën deri në 73 mandate! PD-AN kryeson në 4 qarqe, LSI tkurrje nga 2017


B.K./jsh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?×

Lajmi i fundit

John

Basha, mes përrallës dhe historisë?!