Për herë të parë, Alibeaj shihet i shoqëruar nga Garda si kryetar opozite: S'më pëlqen fare, por duhet respektuar ligji

Për herë të parë, Alibeaj shihet i shoqëruar nga Garda si kryetar opozite: S'më pëlqen fare, por duhet respektuar ligji

1679680064_5.jpeg

Për herë të parë, kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj është shfaqur nën shoqërimin e Gardës, ashtu siç e parashikon ligji që kryetari i opozitës mbrohet nga Garda e Republikës. I pyetur nëse ndihet i kërcënuar, Alibeaj tha asnjëherë.

“Nuk kam dashur t’i mbaj. Është detyrim i gardës, që situata zgjedhore të mund të shoqërohesh. Unë e kam pak të vështirë të eci i shoqëruar, por edhe ligjet e shtetit duhet t’i respektojmë. Ndiheni i kërcënuar? Kurrë, asnjëherë”, tha Alibeaj.


Lajmi kryesor:

14 Maji/ Rreth 8 orë debate në Kryesinë dhe Grupin e PD! Çupi e Tabaku: Jo kandidatë për kryebashkiakë! Alibeaj: Vendosim nesër! Bardhi: Flas pas vendimit


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Pa doreza, Klea Huta zbulon kush hodhi më shumë para në dasmën e tyre

Pa doreza, Klea Huta zbulon kush hodhi më shumë para në dasmën e tyre