Përballja në Kupë, Edlir Tetova: E doja Vllazninë për të matur forcat

Përballja në Kupë, Edlir Tetova: E doja Vllazninë për të matur forcat

Edlir Tetova, trajneri i Egnatias

Egnatia dhe Vllaznia luajnë nesër në 15:00 për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.Tej rivalitetit në Superligë, me dy skuadrat që ndajnë vendin e parë dhe të dytë, tanimë rrogozhinasit dhe shkodranët do kenë një garë edhe në Kupë, për të kërkuar finalen.

Para ndeshjes së parë në "Arena Egnatia", për mediet foli trajneri i rrogozhinasve. Edlir Tetova tha se e kërkonte këtë rival për të matur forcat, teksa konfirmoi mungesën e qendërmbrojtësit Xhemajli.

"Luajmë kundër Vllaznisë ndeshjen e parë. Ndeshje me doza të bukura sepse sfidat mes Vllaznisë dhe Egnatias kanë dhuruar gjithmonë emocione. E donim Vllazninsë, pasi çdo trajner kërkon të provojë forcën e skuadrës së tij me ekipin më të mirë momentalisht.

Shkodranët kanë një sulm interesant dhe po bëjnë mirë, ndërsa kanë marrë masat e duhura. Do të provojmë mundësitë tona dhe të marrim maksimumin nga kjo sfidë. Nuk i kam kërkuar asgjë ekstra lojtarëve, veçse të shijojnë këtë sfidë, pasi të gjithë e donin këtë përballje. Mungesë të vetme kemi vetëm Xhemajlin.

Diferenca? Nuk bëhen krahasime mes ndeshjeve të kampionatit dhe Kupës. Çdo sezon ka vështirësitë e vetë dhe për ne e rëndësishme është të përmirësojmë gabimet dhe të prodhojmë lojë të bukur. Tifozët për ne janë shumë të rëndësishëm. Janë lojtari ynë kryesorë dhe besoj se ua kemi shpërblyer besimin me ndeshjet dhe futbollin tërheqës që kemi ofruar", tregoi trajneri i Egnatias.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli