'Përbindëshi' Haaland, norvegjezi vendos rekord në Premier League

'Përbindëshi' Haaland, norvegjezi vendos rekord në Premier League

Festa e Haaland

Erling Haaland nuk ka të ndalur. Me golin e realizuar kundër West Hamit, norvegjezi arriti shifrën e 35 golave duke thyer rekordin e Andy Cole dhe Alan Shearer Shirer dhe njëkohësisht duke vendosur një rekord të ri sa i përket numrit të golave të realizuar në një sezon gjatë gjithë historisë së Premier League në Angli.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Haaland vendos rekord, Manchester City prin Premier League-n! Liverpool-i fiton dhe shkon në Europa League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë