Përfundon argjinatura në Juban të Shkodrës, Rama: Shmang rrezikun e përmbytjeve në Kuç e Vukatanë

Në fshatin Juban të Shkodrës ka përfunduar argjinatura mbrojtëse për zonën nga prurjet e lumit Drin.

Kryeministri Edi Rama teksa ndau pamje nga investimi i përfunduar, shkruan se tashmë zgjidh tashmë rrezikun e gërryerjes së tokave në këtë zonë.

“Në fshatin Juban të Shkodrës ka përfunduar argjinatura mbrojtëse për zonën nga prurjet e lumit Drin. Argjinatura që është ndërtuar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit dhe bashkia Shkodër, zgjidh një herë e mirë rrezikun e përmbytjeve për fshatrat Kuç dhe Vukatanë në njësinë administrative Guri i Zi, duke ua lehtësuar jetën dhjetëra banorëve gjatë periudhës së dimrit”, shkruan Rama.

Argjinatura me gjatësi 700 metra është ndërtuar plotësisht brenda 6 muajve. Ky investim shmang rrezikun e përmbytjeve për fshatrat Kuç dhe Vukatanë në njësinë administrative Guri i Zi.

B.K/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit