Piloti mori vizitën e parë në qeli, i kërkoi vëllait rroba dhe një libër për lexuar, policia greke: Nuk kemi parë asnjëherë një vrasës kaq të qetë

I ftohtë, me sy pa ndjenja dhe i qetë piloti i cili i mori jetën bashkëshortes së tij, Caroline, po habit policinë greke me qëndrimin e tij.

Policia shprehet se nuk ka parë më parë një vrasës kaq të pashqetësuar dhe të qetë.

Pas dy ditësh në paraburgim 32-vjeçari kishte vizitën e tij të parë nga vëllai i tij, të cilit i kishte kërkuar disa rroba për t’u ndërruar dhe një libër.

Charalmbos ka kërkuar librin e David Bercovici “Prejardhja e gjithçkaje”, në mënyrë qe të lexojë në qeli.

“Të mbaromë me këtë punë, të burgosem dhe të dalë të merrem me rritjen e vajzës sime”, sipas mediave greke këto janë fjalët që ai i ka nxjerr nga goja teksa është në pritje të marrjes së ndëshkimit të tij.

Familja e pilotit grek është ende në shok, ata refuzojnë cdo vizitë apo prononcim për mediat, janë mbyllur në 4 muret e shtëpisë dhe nuk flasim me askënd.

Kjo ishte vizita e parë për 32-vjeçarin pasi dëshmoi krimin e rëndë që kreu.


Lajmi kryesor:

‘E vrava pasi debatuam’, piloti gënjen sërish policinë helene, ekspertiza mjekësore: Vajza e re 20-vjeçare është mbytur në gjumë, nuk pati mundësi as të “luftonte” për jetën e saj


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?×

Lajmi i fundit

John

‘Skuqet’ Vlora pas mesnatës, në flakë mali i Tragjasit në anë të ByPass-it! Vijon të digjet Karaburuni, pritet ndërhyrje nga ajri! Vatra aktive dhe në Malin e Kuçit e Radhimë