Po digjnin barërat në tokat e tyre, por i vunë zjarrin sipërfaqeve të mbjella me ullinj e misër, nisin hetimet për dy persona në Fier e Lushnje

Foto ilustruese

Dy persona janë vënë nën hetim sot në Roskovec të Fierit dhe në Lushnjë, pasi aksidentalisht i vunë zjarrin sipërfaqeve të tëra toka.

U proceduan për zjarrvënie Rushan Plaka banues në fshatin Vidhisht të Roskovecit dhe Ardian Sema, banues në fshatin Rrupaj Lushnjë, të cilët duke tentuar të digjnin barërat në tokat e tyre, dogjën sipërfaqe të mbjella me ullinj e misër, në pronësi të tre personave të tjetër.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Tapizë-Thumanë, makina përplas 21-vjeçarin, dërgohet në gjendje të rëndë në spital.