Pogba një stres për Juventusin, Allegri: Ka luajtur 45 minuta që nga prilli

Pogba një stres për Juventusin, Allegri: Ka luajtur 45 minuta që nga prilli

Allegri dhe Pogba

Juventus luan nesër me Lazion për çerekfinalet e Kupës së Italisë në 21:00. Para ndeshjes ka folur edhe trajneri i "Zonjës", Max Allegri. Livornezi është ndalur te disa tema, ndërsa nuk ka anashkaluar edhe formën e Paul Pogba.

Francezi prej prillit të vitit të shkuar ka luajtur vetëm 45 minuta, teksa në verë u bashkua me Juventusin nga Manchester United. Allegri ka treguar se pret shumë nga Pogba, por trupi i tij duhet të përshtatet pasi ka muaj që nuk luan.

"Pres një kontribut nga një lojtar që ka luajtur vetëm 45 minuta që nga prilli dhe më pas është ndalur nga dëmtimi. Trupi i tij duhet të reagojë dhe do duhet kohë. Nga tani deri në fund duhet të jemi të kujdesshëm që ta shfrytëzojmë kapacitetin e tij si duhet", tha ndër të tjera Allegri.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)