VIDEO/ RENEA e Operacionalet 'mësyjnë' sërish Vlorën,14 të shoqëruar! Bllokohet dhe një makinë e blinduar e dy luksoze

VLORË-  Policia e Vlorës dhe RENEA kanë ndërmarrë sërish një operacion kontrolli mbrëmjen e sotme (2 tetor 2023) në qytetin bregdetar të Vlorës.

Burime për Report Tv dhe Shqiptarja.com bëjnë me dije se kontrollet janë në disa lagje të qytetit dhe se deri tani janë 14 persona të shoqëruar.

Aksioni i ndërmarrë nga forcat RENEA ka qenë i befasishëm dhe është mbështetur edhe nga forcat operacionale.

Gjatë kontrolleve është bllokuar dhe një mjet I blinduar si dhe dy mjete të tjera të tipit ML dhe Range Rover. Mësohet se policia do të ushtrojë kontrolle të imtësishme në makina, informon gazetari Armand Xhelili. 

Tre javë më parë u ndërmor një aksion i tillë që çoi në arrestimin e 6 personave pjesë e një grupi të strukturuar kriminal në Vlorë.

Gjatë kontrollit blic të forcave speciale të ndërmarë më 18 shtator 2023 u arrestua Satilno Bashon, Mariglen Aliajn, Bruno Shehun, Mehmet Hoxhajn, Beraldo Xhindin dhe Kevin Metajn si dhe sekuestroi 2 pistoleta, fishekë, 3 automjete, 2600 euro dhe 8 celularë. 

 Arrestimi i 6 personave u krye në një lokal,  në bulevardin Vlorë-Skelë.

G.MO/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nardi: 03/10/2023 08:25

  Shakull ne akull selenica i paskan ber gjemen si kan len as t ushqehen..

  Përgjigju
 • xXx: 03/10/2023 05:30

  Renea eshte bere si kofini pas te vjelave...

  Përgjigju
 • miku: 03/10/2023 03:04

  po kta te sancua ven me sancon meren lereni t ushqehen o shtet i poshter

  Përgjigju
 • Labi: 02/10/2023 22:34

  Ne kerkim te wrmndo arixhiut nga dukati me origjin nga lushnja kapua i laert haxhiut porotsisi i gjith krimeve shtazore nga 2012 dhe ketej grabitje stanesh pularish ne fier dhe palkut te laert haxhiut kuly ja mori 500 kok dhen gjob per te birin tani stresohet te kompleksi oslo ka mar gjith plazhet me dhun mer 500 lek per shezllon gjob mase e kapin te shpetoj vlora nga armando dukaqoti

  Përgjigju
  • Bosi: 03/10/2023 10:56

   Lereni rehat arixhiun maksimumi ndonje roje mund te bej me ndonje foto ne dor se as tel sdi te perdori lereni budallan se do ti ver nsonjeri ndonje posht makines do na i ler pa byth se e kemi Dhe nga elbasani seshte e vertet nga lushnja

  • Tori: 03/10/2023 04:14

   I pergjigjem keti komentit pak me lart per ate armando arixhiun qe ka vjedh dele eshte e vertet po ja rite shum vlerat se ai eshte nje robqir ushtar i atyre moterqirave te olos qe ashtu do vdesi si ka ik te tjeret ky eshte me legeni me robqiri qe ka vlora

 • Genci: 02/10/2023 22:25

  Ore pse jeni fiksuar me vloren, E keni fierin full me kriminele, Keni tiranen qe nuk futesh dot ne lagje se te ndalojne si ne dogane Kontroll imtesisht dhe po shpetove je me fat duhet tiu shpjegosh ku po shkon Nga po vjen.. karten e ID ne dore ne mes tiranes, Ne shkoder vazhdojne bandat me gjoba te gjithe dyqaneve Nje bande ka nje krah dyqanesh, banda tjeter ka krahun e pazarit.. Gjobat dhe leket me fajde vazhdojne dhe sot, ne durres porti eshte ne dore te krimit dhe te gjitha lokale e qendra tregtare e restorante ne durres.. Elbasani e peqini eshte super i ngarkuar me kriminele te kthyer ne biznes gurore e hotele e restorante e lloto casino karburant... pse merreni me gjoja kontrolle pa lidhje!!! Mjaftoni te ndiqni leket dhe i gjeni kollaj, shikoni kush jeton ne rolling hills, ne pallatin e ambasador 3, ne pallatin e kastratit 40 katshi te gjitha i ka ble krimi nga te gjitha qytetet shume pak mund te jete te pa shitura Dhe pse ska mbaru pallati akoma! Ne green coast e njejta gje, ne gjirin e lalezit e njejta gje... Pse beni kot kontrolle per te kap ndonje cerr te vogel me arme ose ashash.. show fallco, jeni shume te dobet !

  Përgjigju
  • Genci: 03/10/2023 10:01

   O metamorfoz ty ti paska qir mir robt shteti

  • Metamorfoza: 03/10/2023 06:06

   Populli jone keshtu eshte mesuar tja qish ropt te te thot bab turp i jan nenshtrruar 50 vjet komunizmit kan 30 vjet qe i nenshtrrohen kti regjimi viktim qe po i vjeth hapun me koncesjone me incenerator me kuq e me mac e policia taulant ropqir balles ben show ropt ti qifsha do vi dhe dita jote ti dim dhe ty targat mos ki merak ti dim dhe sarajet qe ke ne spanje dhe ato gjygjtaret qe iken ben pushime neper spanje elbasanin e fute ne hasmeri qe zdo byllet kurr po ne vlor ste le njeri ti greine syt e ta shpojne koken skeni faj ju e ka populli po mos harroni se presjoni e hedh kapakun tutje ka filluar te vloje populli ishalla zoti ju prek atje ku ju dhemb me shum se nuk lat pik shprese per njerzit turp turp turp policia shtetit ujku cerrikut turp

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

79-vjetori i Çlirimit, Begaj, Nikolla dhe Rama homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit

79-vjetori i Çlirimit, Begaj, Nikolla dhe Rama homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit