Policia aksion në Vlorë, ndalohen pesë persona, nisen drejt Tiranës! Nën akuzë për grup të strukturuar kriminal dhe trafik klandestinësh

Policia ka zhvilluar një operacion në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin bregdetar të Vlorës për të arrestuar persona që përbëjnë rrezik shoqëror dhe me precedent penal.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se blutë e qytetit kanë ndalur pesë persona. Më konkretisht bëhet fjalë për Paulin Koçi, Petrit Pashaj, Dushan Spahiu, Fatjon Belaj dhe Qazim Ismaili.

Të njëjtat burime konfirmojnë se të ndaluarit akuzohen për grup të strukturuar kriminal dhe trafik klandestinësh. Sakaq, ky aksion i befasishëm i policisë në Vlorë është zhvilluar për llogari të Krimeve të Rënda.

Personat në fjalë të ndaluar nga policia e Vlorës, mësohet se janë shoqëruar në orën 05:15 të mëngjesit të sotëm drejt Tiranës.

 


Lajmi kryesor:

Greqi-Shqipëri-Itali shkatërrojnë 4 grupe kriminale që trafikuan 1120 klandestinë me jaht nga Lindja e Mesme në vendet e BE! SPAK kërkon prangosjen e 25 personave, mes tyre 7 të huaj! Itinerari


M.Q.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

SPAK, e ka detyrim moral dhe ligjor të zbardhë Gërdecin dhe 21 Janarin