Pompeo nderohet me titullin 'Honoris Causa' nga Universiteti i Tiranës

Pompeo nderohet me titullin 'Honoris Causa' nga Universiteti i Tiranës

 

Ish-sekretari amerikan i shtetit Michael Pompeo është nderuar nga Universiteti i Tiranës me titullin Honoris Causa për kontributin e dhënë në ruajtjen e paqes, ndërtimin e dialogut, garantimin e sigurisë dhe thellimin e marrëdhënieve diplomatike mes Amerikës dhe vendit tonë.

Rektori i Universitetit të Tiranës Artan Hoxha tha se ky titull ky i jepet Pompeos si personalitet i rëndësishëm i SHBA me kontribut të çmuar në ruajtjen e paqes, ndërtimin e dialogut, garantimin e sigurisë në Evropë dhe Ballkanin Perëndimor si dhe për thellimin e marrdhënieve diplomatike mes Amerikës dhe vendit tonë.

Ish-sekretarit amerikan i shtetit Pomepo teksa shprehu falenderimet e tij për titullin akorduar e përqëndroi fjalën e tij te inkurajimi i studentëve për të punar fort dhe të japin kontributet e veta në zhvillimin e demokracisë.

“Jam vërtet i nderuar që po marr titullin Honoris Causa dhe jam vërtet falenderues. Doja të ndaja me ju 3 ide. Idenë e parë doja ta ndaja me studentët e universitetit, pasi më pëlqen t’i pyes shpesh rreth suksesit , të bërit progres, të qenit ambicioz dhe se si t’i arrijnë gjërat që duan për vete dhe familjen e tyre. Por kam vetëm një ide qëndrore: Punoni fort!”, tha Pompeo.

 


Lajmi kryesor:

100 vite marrëdhënie Shqipëri-SHBA, Pompeo në Tiranë! Alibeaj përfaqëson opozitën edhe në ceremoninë me njeriun e Trump, mesazh Berishës: Rrezikon miqësinë më Amerikën


Ora 14:04
Pompeo nderohet me titullin 'Honoris Causa' nga Universiteti i Tiranës
 • /r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?  ×

  Lajmi i fundit

  Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

  Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë