Prej 3 ditësh në intubim, COVID-i i merr jetën këngëtares së njohur nga Fieri

Prej 3 ditësh në intubim, COVID-i i merr jetën këngëtares së njohur nga Fieri

1598039899_rajnitapupi.jpeg

COVID-i i mori jetën këngëtares së njohur nga Fieri, Rainita Pupi. Ajo ishte prej 3 ditësh në gjendje të rëndë e intubuar në një nga spitalet COVID në kryeqytet. Pupi u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme, në moshën 52-vjeçare, pas një beteje rreth 4 javore nga momenti kur u infektua me koronavirus. Artistja njihej nga të gjithë për karakterin e saj të dashur dhe buzëqeshjen e ëmbël. Ajo ka lënë një repertor të gjerë këngësh dhe një kontribut të madh artistik. Kohët e fundit familjarët e saj edhe në media kanë kërkuar ndihmë për mjekim më të specializuar jashtë vendit.


Lajmi kryesor:

864 teste në shtet dhe privat/ 152 raste të reja dhe 2 viktima! COVID-i i merr jetës këngëtares nga Fieri! Deputeti i PS-së rëndë (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)