Premier League/ Armando Broja në shtëpi, Fulham e pëson 3-1 në udhëtim! Everton merr pikë në Newcastle, ndalet Wolves

Premier League/ Armando Broja në shtëpi, Fulham e pëson 3-1 në udhëtim! Everton merr pikë në Newcastle, ndalet Wolves

Newcastle 1-1 Everton

Premier League në Angli luan në mesjavë raundin e 31-të. Këtë të martë te tri pikët dolën Nottingham dhe Bournemouth, teksa sfida mes Burnley dhe Wolves u mbyll 1-1.

Në "St. James Park" Newcastle dhe Everton barazuan 1-1. Ishin vendasit që kaluan në epërsi me Isak pas 15 minutash lojë, teksa miqtë barazuan me penalltinë e Calvert-Lewin në të 88 minutë.

Në "City Ground" Nottinghami u rikthye te suksesi pas katër ndeshjeve dhe mposhti 3-1 Fulhamin. Hudson-Odoi, Uood dhe Gibbs shënuan për vendasit, teksa Fulham shkurtoi me Aderabioyo në pjesën e dytë. Te Fulham trajneri Marco Silva la në shtëpi Armando Brojën për zgjedhje teknike.

Bournemouth iu fal golit të Kluivert në minutën e 79-të për të marrë tri pikë kundër Crystal Palace, ndërkohë që Burnley dhe Wolves u mbyll 1-1. Te Burnley për 90 minuta luajti në portë Muric, portieri i Kosovës që bëri paraqitje të mirë.

Premier League, raundi 31:

E martë

20:30 Newcastle 1-1 Everton

20:30 Nottingham 3-1 Fulham

20:45 Bournemouth 1-0 Crystal Palace

20:45 Burnley 1-1 Wolves

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Një Santorini ‘i ri’ lindi në Kinë: kopja e ishullit grek çmend influencuesit aziatikë

VIDEO/ Një Santorini ‘i ri’ lindi në Kinë: kopja e ishullit grek çmend influencuesit aziatikë