Prenë hekurat e qelisë dhe u arratisën, arrestohen 2 vëllezërit shqiptarë në Greqi (DETAJE)

Elvis dhe Leonard Pepa, vëllezërit shqiptarë që u arratisën në Greqi

GREQI- Arrestohen Elvis dhe Leonard Pepa, dy vëllezërit shqiptarë që u arratisën në 1 janar 2019 nga burgu grek i Koridhalosë në Athinë.

Dy shqiptarët janë arrestuar në një shtëpi në Mati Attiki, fshati turistik ku ndodhi zjarri i madh në muajin korrik të 2018. 

Brenda kësaj banese shqiptarëve iu gjetën 1 kallashnikovë dhe dy pistoletë. Arrestohen edhe dy fqinjët që i ndihmuan ata të sistemoheshin në ktë zonë.

Shqiptarët vuanin dënimin për vjedhje në burgun e Koridhalosë, dhe u arratisën në 1 janar. Gjatë arratisjes dy shqiptarët përdorën një litar të formuar nga disa rripa çantash.

Litarit i kishin bashkangjitur një gur, të cilin e kishin "ngecur" tek llampa e burgut ngjitur me murin. Ky veprim, ua bëri më të lehtë shqiptarëve ngjitjen në gardhin rrethues dhe arratisjen.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Iu gjet pushkë dhe mitraloz në banesë, një i arrestuar në Berat