POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protesta para Kryeministrisë/ Basha: Pas gardhit të policëve është hajduti, ta hapim atë derë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha sot ishte në Burrel në takim me simpatizantët demokratë dhe qytetarët, të cilët i ftoi që të merrnin pjesë në protestën e 16 shkurtit para Kryeministrisë. Referuar kordonit të policisë që do të jetë para Kryeministrisë në protestën e së shtunës, lideri demokrat tha se matanë tij janë hajdutët, ndërsa përballë kanë popullin.

"Matanë gardhit të policëve është hajduti, këtej populli. Tani është në dorën tuaj. Ne do ta hapim atë derë, se kur ta hapim do të kemi më shumë mundësi t'iu ndihmojmë. Na duhet të hapim atë derë. Të Bashkohemi të gjithë për Shqipërinë si gjithë Europa. Kjo është domethënia e ditës së shtunë, prandaj iu ftoj të gjithëve bashkë" tha Basha.

Policia e Shtetit dje i bëri apel opozitës që në protestën e së shtunës të shmangin retorikat, të cilat nxisin veprime kundër rendit e qetësisë publike. Policia e Shtetit shprehu shqetësimin për përfshirjen në tubimin e organizuar nga PD dhe LSI-ja të individëve me precedentë penalë apo të nxitur nga aktorë të tretë, të cilët synojnë krijimin e një klime destabiliteti në Shqipëri.

d.ba./r.k.
Komento

Komente

 • XXx: 14/02/2019 09:41

  Na daten 16 eshte me mire qe Kryeminisrria te jete e hapur per cdo njeri qe don te hyje nuk duhet te kete asnje polic apo police dhe Basha le te behet kryeministri i pare qe hyn dhe le te jape njoftimin ne ERTV, te konvertuar ne LBTV qeveria Ra, sot lindi qeveria e re dhe shteti i ri, sot riten pagat, ulen taksat, ritet GDP 10 %, popullisia rritet me 50 % si pasoje elindjeve invitro.

  Përgjigju
 • Boomerangu: 13/02/2019 23:32

  ..pa Rama_n PS..,nuk merr as gjysmat e Votave qe ka marre!..Populli ka votuar Rama_n...e jo Partine Socialiste..(te Kac Islamit e Arta Dades etc

  Përgjigju
 • Italia: 13/02/2019 23:29

  ..va fa n'c...!

  Përgjigju
 • alidemsi: 13/02/2019 22:33

  Mos e hap ate dere or trim, Mos e kalo ate prag or trim, Po luan kumarin a te gjitha o asgje. Dhe do ngelesh pa gje fare o mjeri ti.

  Përgjigju
 • Luli: 13/02/2019 19:21

  Nuk ka ironi me te madhe qe u behet shqiptareve nga Luli kur thote ketej eshte populli andej jane haidutet, vrasesit, tradhetaret: 1. Luli vodhi rrugen e kombit dhe nuk u gjukua se ishte me raport. 2. Luli vrau 4 persona me duar ne xhepa ne bulevard. 3. Luli tradhetoi vendin nuk fali detin Greqis. Kaq budalla eshte ky popull? Del edhe ndonje qe thote jame socialiste por dua qe Rama te iki. Po pse? Nuk po vjedh dot me? Nuk po ben dot abuzime? Apo nuk po merr dot ndonje privilegj qe ti mendon se te takon?

  Përgjigju
 • Elda: 13/02/2019 16:48

  Une jam socialiste dhe them se rama e ka mbushur kupen rama duhet te iki pergjithmone nga partija socialiste

  Përgjigju
 • Hinglateri: 13/02/2019 16:47

  Po ca ben o Lulaq i mbarove krejt brisqet na i le pa rruar?

  Përgjigju
 • Babalja: 13/02/2019 16:21

  Ironia me e madhe eshte kur hajduti therret kapeni hajdutin

  Përgjigju
 • CoBone: 13/02/2019 15:40

  Po timin do e maresh Lul**e?

  Përgjigju
 • Tata: 13/02/2019 14:52

  Shikojeni o popull cben kryehajduti .nxit popullin ti behet mburoje per qellumet e veta te mbrapshta .O Populli im i dashur e besoni ju tek nje vrases tek nje hajdut tek nje mashtrued qe gjith jeten e vet politike e ka me rekorde kriminale .A bedoni ju o popullim i dashur qe ky HALLANDEZ KA HALLIN E JUAJ .PO I BESUT MIR TJU BEHET .

  Përgjigju
 • njerez te trash: 13/02/2019 13:31

  Per ketej gardhit eshte nje hajdut me shume hajdut te tjere.eshte nje vrases ne mes te nje turme kafshesh te zbritur nga mali.cik cip nuk keni me?si jeni bere kaq legena?si po ja shpifni ketij vende me prezencen tuaj.fjala tuaj nuk eshte per ty personalisht se mos te genjen mendja dhe te duket vetja se e meriton nje te folur ne numrin shume/kafsheri e gjalle.po vin dita e ngordhjes sa te jepni shpirt

  Përgjigju
 • Rruqja: 13/02/2019 13:09

  O LULU nuk asht gjuha e njeriu te mencur ajo qe thua ti por gjuha e nje RRUGACI rrugash ma banali ..Te ndodhi cfar do te ndodhi ti nuk ke shanc te jesh ne kkrye te popullit se ti poplline don kur je ne hall .sic e don kur je ne hall ashtu dhe e vret kur je ne hall .pra kto veti qe ti mbart jane karakteristikat e nje krimineli qe per realizu qellimet e veta vret baban ..

  Përgjigju
 • sula: 13/02/2019 12:14

  Harram i qofte drejtesise ne rast se len ket bashibozuk ta coje venin ne anarshi .Ky meriton burgun beshke me bacen

  Përgjigju
 • toni: 13/02/2019 11:58

  kush duron dhe 4 dite..ta shohim bashem km,,budallai sheh endra me sy hapur

  Përgjigju