POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protesta te 'Unaza e Re', Basha në mbështetje të banorëve: Mos u dorëzoni (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar protestuesit te "Unaza e Re", shtëpitë e të cilëve pritet të shemben për t'i hapur rrugë zgjerimit të "Unazës së Madhe". Basha ka dalë në mbështetje të familjeve, duke deklaruar se shtëpitë e tyre po shemben padrejtësisht, ndërsa ka bërë thirrje për rezistencë. 

Ajo që kam dëgjuar brenda është tronditëse. Ka një detaj, nuk ka asnjë ligj për shembjen e shtëpive, u kanë cuar lajmërim dhe u kanë vënë kryqe te dera, nuk ka asnjë ligj, akt, që tu jetë dhënë familjeve, ti jetë dhënë kohë, ti paguhen paratë e shpronësimit dhe tu jepet kohë për të gjetur një banesë, në më pak se 48 orë u thonë ikni se do tu prishim shtëpitë. Rama dhe Veliaj ka një projekt me një grup bandash që duan të pastrojnë paratë e drogës dhe duan të ndërtojnë shumëkatëshe dhe shembin shtëpitë e mbi 300 familjeve, pa u dhënë asnjë lek dëmshpërblim.

Lulzim Basha, kryetar i PD

l.q./r.k.
Komento

Komente

 • usa: 09/11/2018 20:37

  O LULEZIME NUK TE VOTON KUSH TY MOR GRUA Q.....SE JE ZAGAR

  Përgjigju
 • Sulejmani nga sulova: 09/11/2018 15:34

  Dhe fjala e fundit e derdimenit babasha ishte ngrini nje cader sic ngrita une te d.kombit-u pika qe ste bie o DEBIL!

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 09/11/2018 15:21

  E mjer eshte ajo nene qe ka lindur nje djale kaq te paburreri.I mjer eshte ai subjekt partiak te cilit i prine nje person kaq naiv e primitve politik.I mjer eshte ai popull qe, mban ne skene politike nje person kaq apolitik e kaq akombetar,ja ky njeri shikon tere diten,mos diku ne Tirane apo ne Shqiperi,tubohen disa persona, ndoshta edhe para nje kiosku gazetash a duhani, qe dhpejte t'ju bashkohet e t'ju mbane fjalime antishteterore,kunder Rames dhe Qeverise aktuale,

  Përgjigju