Protestat/ Ja pse studentët janë
kundër reformës në arsimin e lartë

Protestat/ Ja pse studentët janë<br />kundër reformës në arsimin e lartë
TIRANE- Reforma në arsimin e lartë është klienteliste dhe nuk i shërben interesin publik. Kështu u shprehen të rinjtë e lëvizjes studentore ”Për Universitetin”, gjatë një proteste para Kryesisë së Kuvendit. Të mbështetur dhe nga pedagogët, studentët u thekësuan se deputetët duhet të kundërshtojnë draftin e Ministrisë së Arsimit, në të kundërt “do bëhen pjesë e shkatërrimit të arsimit publik”. Ja shtatë pyetjet që shpjegojnë se pse studentët janë kundër reformës në arsimin e lartë dhe çfarë përmban kjo reformë.
 

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja