Protestuesit pengojnë qarkullimin e makinës së Policisë në Zveçan

Protestuesit pengojnë qarkullimin e makinës së Policisë në Zveçan

Makina e Policisë së Kosovës, e bllokuar në rrugë.

Në Zveçan raporton se protestuesit nuk po lejojnë qarkullimin e një makine të Policisë së Kosovës.

Makina duket se është nisur drejt pjesëtarëve të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, por tani ka mbetur e bllokuar.

Qytetarët kanë zënë rrugën dhe makina ka mbetur në vend.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri/ Emisarët e SHBA e BE 2 orë takim me Kurtin, Escobar: Shpresojmë të dëgjohemi! Lajçak: Prezantuam 3 kërkesat tona


M.T/G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

Dyshimet e para për shkakun e zjarrit masiv në fabrikën e bojërave në autostradën Tiranë-Durrës

Dyshimet e para për shkakun e zjarrit masiv në fabrikën e bojërave në autostradën Tiranë-Durrës