Publikohet fotoja e parë e djalit të Boris Johnson, i vë emrin e mjekëve që i shpëtuan jetën

Publikohet fotoja e parë e djalit të Boris Johnson, i vë emrin e mjekëve që i shpëtuan jetën

Carrie Symonds dhe Boris Johnson

Boris Johnson dhe partnerja e tij Carrie Symonds kanë publikuar foton e parë të foshnjës Wilfred Lawrie Nicholas .

Ata vendosën t'i vënë djalit një emër shumë domethënës, një ndërthyrje mes emrit të gjyshit të Johnson, gjyshit të Carrie-s dhe dy doktorëve që i shpëtuan jetën kryeminstrit nga lufta me koronavirusin.

Sipas The Sun, në fotografinë e ëmbël të publikuar në Instagram Carrie shihet duke parë plot dashuri djalin e saj, i cili që tani i ngjan babit të tij me flokët bjonde.

"Paraqitja e Wilfred Lawrie Nicholas Johnson  lindur më 29.04.20 në orën 9:00. Wilfred sipas gjyshit të Boris. Lawrie sipas gjyshit tim. Nikolla sipas Dr Nick Price dhe Dr Nick Hart, dy mjekët që shpëtuan jetën e Boris muajin e kaluar nga COVID-19. Faleminderit kaq shumë, për ekipin e pabesueshëm të maternitetit NHS në UCLH që kujdesi për ne aq mirë. Nuk mund të isha më e lumtur. Zemra ime është e mbushur", ka shkruajtur ajo.

32- vjeçarja lindi mëngjesin e së mërkurës, vetëm 16 ditë pasi Boris luftoi për jetën e tij në kujdesin intensiv me koronavirus.

Ata tani pritet të jetojnë në shtëpinë e tyre në Doëning Street së bashku me qenin e tyre Dilyn.

Dr. Nicholas Price është një konsulent në sëmundjet infektive dhe mjekësinë e përgjithshme, sipas faqes së internetit të besimit të Guys dhe St Thomas 'NHS, me ekspertizë të mëtutjeshme në parandalimin dhe kontrollin e infeksioneve.

Foshnja ka ardhur pas betejës mes jetës dhe të vdekjes së Boris dhe pasi Carrie të dy të prekur me COVID-19.

Për Carrien është fëmijë i parë, kurse për Johnson është i gjashti.

Ai ka katër fëmijë me ish-gruan Marina Wheeler,  dy djem Milo, 24 vjeç dhe Theodore, 20 vjeç dhe dy vajza Lara, 26 vjeç dhe Cassia, 22 vjeç.

Boris ka edhe një vajzë tjetër, Stephanie, e lindur në 2009, pas një lidhjeje me këshilltaren e artit Helen Macintyre.

Një zëdhënës i çiftit tha se kryeministri dhe Symonds janë të entuziazmuar për lindjen e një djali të shëndetshëm në një spital në Londër  dhe të dy nëna dhe fëmija po shkojnë shumë mirë.

Carrie me beben

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Me urdhër të SPAK, arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë! Në pranga edhe një punonjëse tjetër

Me urdhër të SPAK, arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë! Në pranga edhe një punonjëse tjetër