Publikohet pjesa e dytë e intervistës që 'trazoi' futbollin, Ronaldo për Messin: Është lojtari më i mirë që kam parë

Publikohet pjesa e dytë e intervistës që 'trazoi' futbollin, Ronaldo për Messin: Është lojtari më i mirë që kam parë

Ronaldo dhe Messi

Cristiano Ronaldo, në pjesën e dytë të intervistës së tij të shumëpërfolur me Piers Morgan, pas vazhdimit të “sulmit” ndaj Erik Ten Haag dhe Manchester United, iu referua edhe Botërorit në Katar.

“CR7” theksoi se nëse arrin të ngrejë Kupën e Botës atëherë do t'i japë fund karrierës.

“Jam shumë optimist. Kemi një trajner të mrekullueshëm, një brez shumë të mirë futbollistësh. Do të jetë jashtëzakonisht e vështirë, por gjithçka është e mundur. Grupet më të vështira do të jenë Franca, Spanja, Argjentina, Gjermania dhe Brazili. Megjithatë, nëse e fitojmë, do të tërhiqem patjetër. 100%”, tha kapiteni portugez.

Ai shtoi më tej: Dua të luaj edhe dy apo tre vjet. Unë mendoj se dua të përfundoj në 40, mendoj se do të jetë një moshë e mirë. Por nuk e di, nuk e di të ardhmen. Ndonjëherë ju planifikoni diçka, por jeta është dinamike. Nuk e di se çfarë do të ndodhë”.

Ronaldo foli edhe për Messin me të cilin tha se kishte një marrëdhënie të shkëlqyer dhe tha se ishte futbollisti më i mirë që kishte parë së bashku me Zinedine Zidane.

“Ai është një lojtar i mrekullueshëm. Magjike. Top. Ne kemi ndarë skenën për 16 vjet. Unë kam një marrëdhënie të shkëlqyer me të. Nuk jam shoku i tij, siç e kam fjalën fjalën mik, kur është në shtëpinë tënde apo kur flet në telefon. Ai është dikush që e respektoj për mënyrën se si flet për mua. Edhe gruaja e tij apo gruaja ime, e dashura ime. Ata kanë respekt të ndërsjellë dhe janë të dy nga Argjentina. Pra, gjithçka mirë. Çfarë mund të them për Messin? Messi është lojtari më i mirë që kam parë (përveç tij) së bashku me Zinedine Zidane”.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Festë e madhe te Zvicra, Xherdan Shaqiri i shënon Serbisë

VIDEO/ Festë e madhe te Zvicra, Xherdan Shaqiri i shënon Serbisë