Qëndroi i zhveshur dhe i mbuluar deri në qafë me akull për 3 orë, burri lituanez thyen rekordin Guinness (VIDEO)

I mbuluar deri në qafë me akull, një burrë lituanez, Valerjan Romanovski, ka qëndruar pa lëvizur dhe i zhveshur për 3 orë e 1 minutë, duke thyer kështu Rekordin Guinness.

Siç shihet në videon e publikuara nga mediat e huaja, ai ka qëndruar për më shumë se 3 orë në një enë qelqi, teksa çdo kalimtarë mund të shihte përpjekjet e tij për të thyer rekordin. Sikur mos të mungonte akulli deri në qafë, atë ditë binte edhe shi.

Romanovski, theu rekordin e francezes Romaine Vandendorpe, e cila kaloi 2 orë e 35 minuta e zhytur në akull në dhjetor 2020.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Alimehmeti për Report TV: Masat kufizuese nuk e ndalojnë përhapjen e Omicron, fushata e vaksinimit të bëhet përpara përhapjes së virozave