Qyteti i Durrësit konfirmon 15 raste të reja me koronavirus, të gjithë janë asimptomatikë

Qyteti i Durrësit ka shënuar 15 raste të reja me koronavirus. Sipas informacioneve, të infektuarit nuk kanë simptoma të virusit, pasi të gjithë janë asimptomatikë.

Mungesa e simptomave ka bërë që në mënyrë të pavetëdijshme personat e infektuar ta përçojnë virusin tek njerëz të tjerë, me të cilët kanë pasur kontakt.

Sipas shërbimit epidemiologjik, një pjesë e mirë janë raste kontakti, ndërsa të tjerët nuk dihet se ku janë infektuar.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I mbijetuar i Holokaustit, kush është arkitekti i shquar hebre që u rikthye në Shqipëri dhe ndërtoi falas memorialin në Tiranë