Rama inspekton punimet në kantierin e Lungomare 2 në Vlorë: Kanë përfunduar 80% e punimeve! (VIDEO)

Këtë mbrëmje, kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në kantierin e Lungomare 2 në Vlorë.

Rama u shpreh se deri më tani janë realizuar 80% e punimeve, ndërsa projekti po transformohet.

Po ashtu ai thekson se së shpejti pritet të përfundojnë edhe dy pishinat, ajo olimpike si dhe ajo për fëmijë.

“Në Lungomare2 ku janë realizuar 80% e punimeve dhe po merr formë projekti i bukur i transformimit rrënjësor të një hapësire të humbur 30 vjet mes kioskave, llozhurave e plehrave. Së shpejti përfundojnë edhe dy pishinat, ajo olimpike e ajo për fëmijë dhe këtë sezon turistik Vlora do të ketë një plazh të ri publik, me 5 yje”, shprehet Rama.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Paç uratën!: 19/02/2021 00:58

    Vigani apo Gjigandi i Vlorës,Ed Rama!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor