Rama ua 'pret shkurt' naftëtarëve: S'kemi asgjë për të negociuar, s'e shkaktoi shteti hallin tuaj! Pa mbyllur grevën asgjë përtej asistencës

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama u përgjigjet përsëri naftëtarëve. Këtë herë ua ka prerë shkurt duke u thënë se qeveria s'e ka shkaktuar problemin e tyre dhe kësisoj s'kanë asgjë për të negociuar. Pa dalë nga greva, Rama thotë se nuk ua qan hallin.

"Edhe njëherë: Nuk ju kam ftuar në asnjë negociatë, sepse nuk kemi asgjë për të negociuar pasi qeveria as nuk e ka shkaktuar hallin tuaj, as nuk trashëgon mbi vete problemin e krijuar nga kompania private! Rafineria nuk është e shtetit. Ju lutem na jepni mundësinë t'ju ndihmojmë!

Ideja se punonjësit e një kompanie private mund të bëjnë grevë kundër qeverisë për detyrimet e sipërmarrësit privat është e gabuar. Ju nuk e doni daljen në asistencë dhe e mirëkuptojmë, por ju'a përsëris, pa mbyllur grevën nuk ju'a qajmë dot hallin konkretisht përtej asistencës", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Dita e 15 e grevës/ Hajdari pranë naftëtarëve: Kanë frikë nga opinioni i ndërkombëtarëve! Rama: Mos u gënjeni nga krokodilët që duan t'iu përdorin kundër qeverisë


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës