Raporti i 'Transparency International' për korrupsionin në Shqipëri, Partia e Lirisë: Propagandës së qeverisë i doli boja

Raporti i 'Transparency International' për korrupsionin në Shqipëri, Partia e Lirisë: Propagandës së qeverisë i doli boja

1670496401_Screenshot1.jpg

Partia e Lirisë ka reaguar për raportin e Transparency International mbi korrupsionin në Shqipëri. Deputetja, Erisa Xhixho shkruan se në Shqipëri qeveris korrupsioni. Sipas saj, kryeministri Edi Rama nuk ka si qëllim mirëqenien e qytetarëve por korruptimin e zyrtarëve të FBI-së.

“Dy raporte të ndryshme që dalin në të njëjtin konkluzion: në Shqipëri qeveris korrupsioni. Asnjë progres në krahasim me vitin e kaluar, sepse prioriteti numër një i qeverisë është të rrëmbejë e të ndajë me klientët e saj pasuritë e vendit.

PPP-të mbeten kërcënim për ekonominë e vendit, liria e medias është tkurrur dhe zëri i shoqërisë civile mbytet. Ndërkohë, kryeministri Rama nuk ka qëllim mirëqenien e shqiptarëve, por korruptimin e zyrtarëve të FBI për të dëmtuar e sharë opozitën me paratë e vendit më të varfër në Europë. Këto janë të vërtetat përkundrejt propagandës qê i doli boja!”- shkruan Xhixho ndër të tjera.


Lajmi kryesor:

Raporti i Transparency International: Shqipëria pa përmirësim, vetëm 1 pikë rritje në indeksin e korrupsionit


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re