Rebelohet anëtarja e PD: Partinë Demokratike, ia la nana apo baba, Lulzim Bashës...???

Endira Bushati

Pas miratimit të statutit të ri nga PD pak ditë më parë vijojnë reagimet e ashpra në drejtim të Lulzim Bashës. Pas Topallit, Imamit, Patozit, por edhe figurave të tjera, sot ka reaguar edhe anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati

Endira Bushati i ka kujtuar liderit të demokratëve se ka qenë 8 vjet ministër dhe 4 vite kryetar bashkie në institucionet më të vlerësuara monetarisht. Gjithashtu në statusin e saj në Facebook, ajo shprehet se Bashës, partinë nuk ia la as nëna dhe as babai.

Statuti i ri kundërshtohet, pasi nuk detyron kryetarin që të largohet në rast humbje duke ‘betonizuar’ Bashën, ndërsa nuk u lejua as analiza për humbjen në 25 qershor.

Lexoj që: paska mbaruar “Epoka Berisha” dhe paska nisur “Epoka Basha”......dhe Basha po bëka partinë e tij...

O injorancë në piedestal....!

Së pari, emri “epokë” dhe emri “Basha” stonojnë po t’i vësh afër njëri-tjetrit....

Së dyti, që “Epoka Berisha” ka mbaruar, ta thotë e ta përsërit çdo ditë vetë Berisha!

Por, meqë LB “po bëka partinë e tij”, ia vlen të shtrosh një pyetje retorike:

Partinë Demokratike, ia la nana apo baba, Lulzim Bashës...???

Apo u zgjodh me votat e demokratëve të “Epokës Berisha” në 2013?

Dhe ne e dimë, që demokratët e “Epokës Berisha” e votuan masivisht, edhe për faktin se Basha konsiderohej “i preferuari” i Berishës...

Plus:

Kush qenkan “këta” Gjyqtarë Supremë, që i bëkan gjyqin e historisë, Sali Berishës, qeverisjes dhe ministrave të tij?

Kush merrka përsipër “të gjuajë gurin e parë”?

Jemi shumë “të vegjël” ne, të gjallët për të shkruar historinë....

Kjo s’do të thotë se s’i njohim gabime Sali Berishës...

P.sh., një gabim i gjithëpranuar është, kur, në 2008, “i shantazhuar” nga numrat në Parlament, Sali Berisha u detyrua të heqë mjekun e nderuar Maks Cikuli si Ministër i Shëndetësisë dhe ta zëvendësojë me dikë tjetër....jashtë sektorit (le ta themi butë...)

Dhe shëndetësia dihet si shkoi....

Dhe për ta mbyllur:

Po pse, Lulzim Basha, 6 vjet ministër (e sipas zhargonit në “ministri me lekë”) e 4 vjet kryetar bashkie (e përsa leje ndërtimi u akuzua),

do të bëka seleksionimin e ministrave dhe zyrtarëve të Berishës, në të korruptuar e jo të korruptuar....?

Uuu....harrova...e ndihmon dhe Rama....


Endira Bushati

 

 

 • Sondazhi i ditës:

  Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?

Komento

Komente

 • Oso Dobraçi: 22/04/2018 23:10

  Po moj ta marrsha...

  Përgjigju
 • Besford këlluf gjoleka: 22/04/2018 19:01

  O e ndjera bushati po ti ku e fut veten a e mban mënd sa ke vjedh e çfar ke bo pse u shkërmoq pd se e shkërmoqën njerëz si ty që slan gjo pa vjedh dhe sa për ty mi e ndjera bushati luli ka bo gjën më të mir që të ka qit prej zhelesh jasht.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)