Reforma Zgjedhore/ Basha takim 'kokë me kokë' një orë me Kryemadhin në selinë blu

Reforma Zgjedhore/ Basha takim 'kokë me kokë' një orë me Kryemadhin në selinë blu

TIRANË- Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me kryedemokratin Lulzim Basha.

Takimi ka nisur në orën 7:30 dhe është zhvilluar në selinë blu. Burime bëjnë me dije për gazetarin e Report Tv, Elis Memelli se në fokus të këtij takimi ka qenë Reforma Zgjedhore ku mësohet se opozita ka ndërtuar një strategji me anë të cilës ka kërkuar dhe ngritjen e një grupi ekspertësh që do të paraqesin një draft me propozime.

Ky takim vjen dy para se PD të zhvillojë këtë të dielë në orën 11:00 një mbledhje të përbashkët me kryesinë e partisë dhe ish-grupin parlamentar. 

Edhe më herët në tryezën e thirrur nga OSBE për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i PD-së Ivi Kaso kërkoi ngritjen e një strukture të posaçme ekstraparlamentare për të realizuar këtë Reformë. “Opozita e Bashkuar propozon që procesi të drejtohet nga një strukturë e përbërë nga përfaqësues të organizmave ndërkombëtarë (OSBE/ODIHR, BE, SHBA, etj.), një përfaqësues i Parlamentit monopartiak dhe një përfaqësues i Opozitës së Bashkuar", tha Kaso.

Megjithatë, një propozim i tillë nuk është pranuar nga kryeministri Edi Rama i cili tha nga SHBA-ja se "nuk pranon përkthyes për shqiptarët".

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • LIPIVANI: 27/09/2019 08:59

  HAHAHAHAHAHA Mona bredh lart e poshte te Luli

  Përgjigju
 • Pijaneci: 26/09/2019 21:58

  O Lul trushkuluri fillove te pish tani nga hidherimi se do hyjme ne BE.Kujdes se vetem nga era e birres flet percart e jo me me nje gote.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Inceneratorët/ Berisha në Kuvend: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor por Edi Rama është përgjegjësi kryesor

Inceneratorët/ Berisha në Kuvend: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor por Edi Rama është përgjegjësi kryesor