Reshat Arbana shpallet 'Qytetar Nderi' i Tropojës: Është një detyrim i madh, do përpiqem ta shpërblej(VIDEO)

TROPOJE- Për rolet e tij kinematografike e teatrore mbi 5 dekada dhe portretizimin e karaktereve më të spikatura të trevës së Tropojës, aktori i shquar dhe ikona e skenës shqiptare, Reshat Arbana, është shpallur qytetar nderi i Bashkisë së Tropojës.

Ky titull, aktorit Reshat Arbana, iu nda gjatë një ceremonie të mbajtur në Pallatin e Kulturës "Dardania" në qytetit të Bajram Currit.

"Faleminderit shumë për vlerësimin. Është një detyrim i madh që do përpiqem t'jua shpërblej me punën time", u shpreh Arbana.

Çmimi, aktorit të mirënjohur ju nda në një ceremoni të organizuar për ndër të 60 vjetorit të gjimnazit  “Asim Vokshi”. Pas ceremonisë të pranishmit vizituan edhe godinën e parë të gjimnazit "Asim Vokshi” sot shkolla 9 - vjeçare "Konferenca e Bujanit".

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tirana finalistja e parë e Kupës, përmbys Bylisin