Euro 2024/ Rotacioni me Shqipërinë, de la Fuente i Spanjës: Kërkojmë fitoren, jemi larg ekipit të 2008-ës

Euro 2024/ Rotacioni me Shqipërinë, de la Fuente i Spanjës: Kërkojmë fitoren, jemi larg ekipit të 2008-ës

Luis de la Fuente

DUSSELDORF - Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente foli për mediet para ndeshjes me Shqipërinë, e cila luhet nesër në orën 21:00 dhe vlen për raundin e tretë dhe të fundit në Grupin B të Euro 2024.

Pas fitores me Italinë, kualifikimit dhe vendit të parë në grup, trajneri u shpreh se do bëjë rotacion me Shqipërinë për t'i pasur lojtarët e freskët dhe dhënë mundësi të gjithëvë të luajnë në një event si Euro 2024.

“Nesër kemi shumë gjëra në lojë: prestigj, njohje dhe përmirësim të vazhdueshëm. Do t’i qasemi ndeshjes sikur të ishte e fundit sepse të gjithë duam të fitojmë dhe kështu do t’i qasemi. Fermin Lopez është shumë mirë, i përgatitur dhe perfekt. Ai është një lojtar i madh. Unë gjithashtu dua të vlerësoj lojtarët që hyjnë gjatë lojës dhe që ruajnë gjithmonë nivelin e ekipit.

Mendoj se është gabim të krahasosh Lamin Yamal me ndonjë lojtar. Gjëja më e përshtatshme për të është maturia dhe përulësia. Ne duhet ta lëmë atë të zhvillojë potencialin e tij të plotë natyrshëm. Ai ka ende kohë për stërvitje.

Ne i përgatisim ndeshjet duke analizuar të gjitha aspektet e lojës. Ne përpiqemi të mos i lëmë rivalët të na befasojnë. Në stafin tonë stërvitor ne kemi një student të ABP (veprime të vendosura) si Huanho Gonzalo. Ne e dimë se kemi hapësirë ​​për përmirësim, por është mirë të shohim se po përmbushim piketa dhe objektiva. Duam të jemi një ekip konkurrues i aftë për t’u përballur me çdo rival. Kemi ende një rrugë të gjatë për të bërë për të arritur atë Spanjën e 2008-ës”, deklaroi de la Fuente.

Renditja e Grupit B

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Dhuna ndaj Sokol Mëngjesit, 3 prej agresorëve ende në arrati! Vocaj: Kërkimet janë shtrirë në gjithë Shqipërinë

Dhuna ndaj Sokol Mëngjesit, 3 prej agresorëve ende në arrati! Vocaj: Kërkimet janë shtrirë në gjithë Shqipërinë