Saimir Tahiri i drejtohet sërish Gjykatës, kërkon njohje të kohës së paraburgimit! Shtyhet seanca

Saimir Tahiri i drejtohet sërish Gjykatës, kërkon njohje të kohës së paraburgimit! Shtyhet seanca

Saimir Tahiri

Ish-Ministri i brendshëm, Saimir Tahiri i cili po vuan dënimin e formës së prerë, pasi është dënuar për shpërdorim detyre, do t’i rikthehet sërish dyerve të Gjykatës.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se Tahiri i dërgoi sërish një kërkesë Gjykatës së Elbasanit për njohjen e kohës së paraburguimit. Seanca do të mbahej sot në orën 13:30 për të shqyrtuar kërkesën, por është shtyrë për shkak të mungesës së avokatit Maks Haxhia.

Më 4 shkurt të këtij viti, Apeli i Gjykatës Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit pas një seance maratonë, dënoi Tahirin me 5 vite burg për ‘Shpërdorim të detyrës’. Por me gjykim të shkurtuar dënimi u ul në 3 vite e 4 muaj burgim. Tahiri u dënua vetëm për "Shpërdorim detyre" duke i ‘shpëtuar’ akuzave “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Vëllezërit Veshaj ndajnë foto nga pushimet me partneret, Bora dhe Heidi shihen bashkë (FOTO)

Vëllezërit Veshaj ndajnë foto nga pushimet me partneret, Bora dhe Heidi shihen bashkë (FOTO)