Terrorizoi Elbasanin për 5 orë, përcillet për në banesën e fundit Lefter Zhidru! Ceremonia mortore në Xarrë të Sarandës (VIDEO)

Lefter Zhidru është përcjellë në banesën e fundit këtë të shtunë në fshatin Xarrë të Sarandës.

Asnjë prej familjarëve nuk pranoi që të fliste për mediat pas ceremonisë mortore.

71-vjeçari mbeti i vrarë nga forcat RENEA dy ditë më parë në Elbasan pas 5 orësh rezistencë.

Pas denoncimit të bashkëshortes për dhunë, ai qëlloi me armë zjarri drejt policisë duke lënë të plagosur dy kalimtarë të rastit.

1601116701_16009649201600955144lefterzhidru.jpg

Lefter Zhidru

1601116723_ZHIDRU1.jpg

Ceremonia mortore

 

E.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  COVID-19, a mendoni se rrezikojmë të mbyllemi sërish?

Komento

Komente

 • Akrepi: 27/09/2020 08:05

  Cili eshte mendimi luaj ; Ligji me denim kapital , ndaj krimit te rende , eshte mbrojtie e jeteve , apo eshte humbje jete ?!. Une besojse lufta ndaj se keqes, sjell paqe . Ne shoqeri , vrasiet kryesisht ndodhin sepse vrasesi nuk mund ta kontrolloje vet-veten . Nukse e ka aftesine e arsyetimit e te gjikimit , ne pergjithesi , keta individe i shtin nje force e erret e deshires dhe vullnetit per ti marr jeten tjetrit ; pa asnje shkak te dukshem te keqberies . Pra ne te gjitha rastet e krimit , me marrie jete , shumica kryhen pa nje aresye te dukshme , pa te drejten elementare te mbrojtjes se personalitetit , me pare te poshteruar . Pra kryesisht , krymet jane instiktive ; rrjedhin si rezultat i nje gjenetike te shperfitiruar !. Ne keto raste , denimi kapital i krimeve , eshte mbrojtje e jeteve . Kur krimi vjen si rzultat i instiktit ; nukse ka asnje shprese qe krimineli te reflektoje , ndaj krimit te tij . Pra ne kete rast , lufta -denimi- kapitale ndaj se keqes , sjell paqe .

  Përgjigju
 • VETEM PER POLITIKANËT,GJYQTARËT DHE SË FUNDMI PËR MJEKËT KTO JANË KRIMINELËT NUMËR NJËËËËË: 26/09/2020 21:01

  duhet te aplokohet ligji Marzial i cili është një sistem qeverisje në të cilin ligjet në fuqi në një shtet pezullohen përkohësisht dhe gjykatat ushtarake marrin administrimin normal të drejtësisë. Zakonisht, ligji ushtarak zvogëlon disa nga të drejtat që u jepen normalisht qytetarëve: kohëzgjatja e gjykimeve është e kufizuar dhe aplikohen sanksione më të rrepta sesa në ligjin e zakonshëm. Në disa shtete ligji ushtarak përshkruan dënimin me vdekje për disa krime, edhe nëse ligjet e zakonshme nuk e njohin këtë dënim në sistemin e tyre.

  Përgjigju
 • FATMIRI: 26/09/2020 14:39

  O TIRANA NA RROFSH TRAPIN NJERZ SI PUNA E KETI NUK I DUHEN AS SHOQERISE AS FAMILJES NJE NJERI I MARTUAR TRE HER ME FAMILJE TE SHJATERRUAR DHE ME KEQ AKOMA KUR QELLON ME ARME QYTETARET QE JAN NE PUNE TE VET KUSH NGRE DOREN KUNDER SHTETIT DHE SHOQERISE PLUMBIN E KA PAK

  Përgjigju
 • Tirona: 26/09/2020 14:24

  Policia ne raste te tilla duhet te terheqi forcat e policis dhe ti zvendesoj me civila dhe te survejoj nga distanca pa krijuar zhurm ..dhe viktima qetesohet pasi eshte ne gjendje depresive ,me von pasi qetesohet behet nje arrestim profesoonist qetesisht..dhe cdo gje eshte ok..ketu tregohet puna e dobet e policis ton pa pervoj dhe injorante..

  Përgjigju
  • titi: 26/09/2020 14:41

   Jo ne keto raste duhesh ti dhe luli me anen profesionale dhe super injorante.

 • populli i revoltuar: 26/09/2020 14:03

  Po prifti pse e shoqeron ne ceroemini varrimi kete kriminel, a mos zoti apo prifti meshiron kata njerez qe vrasin te pafajshmit ?

  Përgjigju
 • Vicifoli: 26/09/2020 13:43

  Edvin Rama po vret njerezit te cohemi ta shporrim... robt i mbajne armet me mbrojt nderin erzin kanunin

  Përgjigju
  • POPULLI: 26/09/2020 23:16

   PO TI GJALLE JE?

  • Besa: 26/09/2020 14:42

   Ne vicidol mbase se ne te tjeret kemi dale nga shpellat

 • lleshi: 26/09/2020 12:42

  Pse duhet ta di kete njeri ai nuk duhet tee dale nee nee televizor del pyetja ??? Cdare beri ai heroizem apo nxori pushke kundrejt shtetit nuk e kuptoj

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e gazetarit/ Djali i Remzi Hoxhës: U vra se zbuloi informacione për zhdukjen e babait tim