SHBA 'lumturon' kryebashkiakun e PD, Eduart Kaprit i del Lotaria Amerikane

SHBA 'lumturon' kryebashkiakun e PD, Eduart Kaprit i del Lotaria Amerikane

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe kryebashkiaku Eduart Kapri

Shqipëria aspiron për t'u anëtarësuar në Bashkimin Europian, por pavarësisht kësaj qytetarë të vendit kanë aplikuar ose janë me mendje për t'u larguar jo vetëm drejt BE, por edhe më larg, në SHBA. Ajo që duket më e çuditshme këtë herë ka të bëjë me përgjigjet e Lotarisë Amerikane të cilën e ka fituar një zyrtar i rëndësishëm lokal.

Eduart Kapri, kryebashkiak i Pogradecit, nga radhët e PD, është funksionari i lartë publik i cili pas pak muajsh do lërë detyrën dhe do largohet në drejtim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të nisur një jetë të re. Ka qenë kjo "dhurata" e SHBA për Kaprin dhe familjen e tij, të cilit i ka mbetur edhe një vit nga mbarimi i mandatit si kryebashkiak.

Pasiguria për të rikandiduar në këtë detyrë, duket se ka qenë shkaku që Kapri ka aplikuar për Lotarinë Amerikanë në nëntor të vitit të kaluar. Ai është mes shumë shqiptarëve të cilët aplikuan për një vizë, por shumë pak e fituan atë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zylyftari: 18/05/2018 23:25

  Vitin tjeter iken Rama si fitues llotarije ne AMERIKE Ka prova te sigurte Rama ishte ne Florida dhe ne New York city

  Përgjigju
 • populli: 18/05/2018 19:04

  po ky more heshte habere se nuke thua ta festojme more

  Përgjigju
 • Saikeq qorri: 18/05/2018 18:19

  Po ky eshte miliarder.ku pjerdh ky per llotari amerikane

  Përgjigju
 • 007: 18/05/2018 17:41

  Nje trafikant dhe pastrim paresh me pak.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)