Shembja e hotelit i mori jetën të atit, në kërkim pronarët e Vila Palmës

Report Tv mëson se janë shpallur në kërkim pronarë Vila Palmës Dëshira Qato dhe Arben Qato. Nga shembja e Vila Palmës humbi jetën babai i Arben Qatos, Sadik Qato, ndërsa u nxor i gjallë djali i tij Klajdi Qato. Dy ditë para tërmetit, hoteli kishte qenë i mbushur me turistë nga Çekia, çka mund të kishte sjellë një bilanc më tragjik.

Ky hotel kishte dy kate shtesë, nga 6 kate që kishte marrë lejen nga ish-komuna e Rrashbullit. Objekti është kolauduar nga vetë pronari i “Vila Palma” Arben Qato, kolaudim i cili i ka hapur rrugë ndërtimit edhe të dy kateve shtesë, duke mbingarkuar kolonat e godinës me mbipeshë. 

Momentalisht në prokurorinë e Kavajës, ka të hapur një dosje penale për Dëshira Qato shefe Urbanistike në Kavajë, ish-kryebashkiakun Isa Sakja dhe dhe Dritan Kazazin, të cilët janë në hetim për “Shpërdorim detyre”, për dhënien e 7 lejeve ndërtimore në bregdetin e Kavajës.

1576315436_qatodeshira.jpg

Arben dhe Dëshira Qato


Lajmi kryesor:

Tërmeti/ 9 ndërtues e zyrtarë në pranga! 9 në kërkim, mes tyre 2 ish-kandidatë të LSI për deputetë! 7 arratisen jashtë vendit! Akuza dhe për vrasje (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

PD dhe shoqëria civile protestë kundër ‘Rozafa Tower’ në Shkodër: Stop betonizimit

PD dhe shoqëria civile protestë kundër ‘Rozafa Tower’ në Shkodër: Stop betonizimit