Shifra alarmante në Greqi, 105 viktima dhe 7,287 të infektuar në 24 orë! 608 të intubuar, 503 prej tyre të pavaksinuar

Shifra alarmante në Greqi, 105 viktima dhe 7,287 të infektuar në 24 orë! 608 të intubuar, 503 prej tyre të pavaksinuar

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 7,287 raste të reja me koronavirus dhe 105 viktima. Numri total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë është 886,207 prej të cilëve 50.6% janë meshkuj.

Sa i përket rasteve të konfirmuara në shtatë ditët e fundit, 87 prej tyre kanë qenë persona që kanë udhëtuar jashtë vendit ndërsa 2,477 të tjerë janë raste kontakti.

Sa i përket të vdekurve, që nga fillimi i pandemisë e deri më sot janë regjistruar 17,425 viktima, 95% prej të cilëve ishin me sëmundje shoqëruese dhe mbi 70 vjeç. 

Mësohet se në spitale 608 pacientë janë të intubuar, 503 prej të cilëve janë të pavaksinuar. Shifrat e koronavirusit janë rritur ndjeshëm ditët e fundit në Greqi, ndërsa autoritetet apelojnë qytetarët të vaksinohen.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi