Shifra alarmante në Greqi, 7,665 të infektuar dhe 94 viktima në 24 orët e fundit

Shifra alarmante në Greqi, 7,665 të infektuar dhe 94 viktima në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 7,665 raste të reja me koronavirus. Numri i përgjithshëm i infektimeve që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 1,064,243. 50,4 për qind prej tyre janë meshkuj.

Sipas raportimeve, nga infektimet e konfirmuara në 7 ditët e fundit, 206 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2591 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Sakaq, në 24 orët e fundit është rritur numri i të vdekurve. 94 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID. Që prej fillimit të pandemisë numri i viktimave ka shkuar në 20,292.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke:  Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke: Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE