Shifra të larta në Greqi, 5,899 të infektuar dhe 81 viktima në 24 orët e fundit! 7 raste u konfirmuan në pikat hyrëse të vendit

Shifra të larta në Greqi, 5,899 të infektuar dhe 81 viktima në 24 orët e fundit! 7 raste u konfirmuan në pikat hyrëse të vendit

Foto ilustruese

Greqia ka regjistruar 5,899 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit. Mësohet se 7 prej rasteve janë konfirmuar në pikat hyrëse të vendit.

Që prej fillimit të pandemisë në Greqi janë regjisturar 984,301 raste, prej të cilëve 50.5% janë meshkuj.

Fatkeqësisht, 81 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e COVID në 24 orë, duke e çuar numrin e viktimave në 18,901 që prej fillimit të pandemisë.

Sakaq, autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se mosha mesatare e viktimave është 64 vjeç dhe 95.4% kishin sëmundje shoqëruese.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë