'Shkolla Emin Duraku, xhevahiri më i ri që i shtohet Tiranës', Veliaj: Me standardet më të mira për 1200 nxënës dhe mësues

'Shkolla Emin Duraku, xhevahiri më i ri që i shtohet Tiranës', Veliaj: Me standardet më të mira për 1200 nxënës dhe mësues

Shkolla 'Emin Duraku' e rindërtuar

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar fotot nga shkolla e re  “Emin Duraku” në kryeqytet. Ky institucion arsimor është gati të mirëpresë 1200 nxënës dhe mësues.

“Shkolla “Emin Duraku”, xhevahiri më i ri që i shtohet Tiranës, financuar nga BE dhe zbatuar nga UNDP, me standardet më të mira për 1200 nxënës dhe mësues”, shkruan Veliaj.

Kjo shkollë, e cila gjithashtu u dëmtua nga tërmeti, ka tashmë 51 klasa, 6 laboratorë, bibliotekë, si dhe dy palestra, të cilat mund të përdoren nga fëmijët jashtë orarit mësimor.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

​Papa Françesku: Duhet t'i mirëpresim ata që trokasin në dyert tona

​Papa Françesku: Duhet t'i mirëpresim ata që trokasin në dyert tona