Shkon në 13 numri i mjekëve të shëruar nga COVID-19

Personeli mjekësor në Infektiv

TIRANË- Edhe 5 personel shëndetësor rezultojnë të shëruar pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu me një postim në Facebook ka ndarë lajmin e mirë, duke theksuar se janë 13 personel shëndetësor të shëruar në Tiranë dhe Durrës. Janë të shëruar 7 mjekë, 4 infermierë dhe 1 sanitare.

Me 15 të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit, deri tani janë 67 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me COVID-19. Të shëruarit do të vijojnë të jetë të vetëkarantinuar edhe për një periudhë 14-ditore.

Postimi i ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento

Komente

  • Capi: 01/04/2020 15:15

    Info: Te gjithe ata/o te cilet/at keqtrarjtojn njerzimin (Politikanet, Gazeataret (e Soros-it), ...etj.) do te infektohen me Corona dhe do te vdesin gjegj. arrestohen!!! Dita me e lumtur per njerzimin!!! PS: Keq per aktoret e lartpermendur qe mendojn se ende emderrojn!!!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)