Shoqata e të Verbërve: Duam shpërblimin e fundvitit, qeveria na diskriminoi! As pagesën e muajit s'e kemi marrë (VIDEO)

TIRANE-Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë e cilëson si diskriminim faktin që nuk u bënë pjesë e kategorisë që morën shpërblim për Vitin e Ri. Në një reagim për mediat, shoqata thotë se mungesa e shpërblimit është forma e hapur dhe e pajustifikueshme e diskriminimit të Personave me Aftësi të Kufizuara me pensionistët e tjerë.

Ata i bëjnë thirrje qeverisë që të rishikojë vendimin dhe ti përfshijë te kategoritë që përfitojnë shpërblim. Një tjetër shqetësim i Shoqata së të Verbërve të Shqipërisë është edhe fakti që përveç Tiranës dhe Durrësit, në qytetet e tjera nuk kanë marrë pagesën e muajit, që sipas tyre duhet të bëhet brenda muajit.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto