Shqipëria sulmuese në minutat e para, Cikalleshi nuk e shfrytëzon rastin

Shqipëria godet shtyllën ndaj Islandës

Shqipëria është shfaqur që në minutat e para të ndeshjes sulmuese ku dhe ka rrezikuar me një rast të Sokol Cikalleshit. Një rrëmujë në zonën e islandezëve nuk u shfrytëzua mirë nga Cikalleshi i cili goditi jashtë në minutën e 11'.

Portieri Halldorsson në këtë rast të mirë për shqiptarët ishte thuajse i mposhtur por bomberi kavajas u nxitua duke goditur keq dhe topi më pas përfundoi. Nuk mungoi ovacioni dëshpërues i tifozëve të shumtë shqiptarë në Elbasan Arena.

Ëndrra Euro 2020 vazhdon, Shqipëria gjunjëzon me goleadë Islandën në Elbasan, fiton 4-2 (VIDEO-FOTO)